Legislativa okolo létání s drony?

Octocopter_with_nikonO tom že okolo létání s drony (kvadrokoptéry, hexakopéry, octokoptéry) jsem věděl už v době kdy jsem si kvadrokoptéru kupoval. Čím déle drona mám, tím více legislativu zkoumám. Napíšu tu v krátkosti můj názor na létání s drony na území ČR. Je nutné dávat pozor na to, že každý stát má svojí legislativu a to co v ČR platí, nemusí platit například v Německu.

11274682_10203037256292672_2108319968_nZa dobu co legislativu studuju, jsem si vyvodil následující. Dron může být považován za model letadla, ale také za bezpilotní letadlo. Teď píšu o legislativě pro létání s dronem jako DJI Phantom (letová hmotnost okolo 1kg), u větších dronů je to samozřejmě jinak. Za bezpilotní letadlo se dron považuje v případě, že je využíván pro komerční použití (tzn. za snímkování či natáčení je nějaký zisk). V tomto případě jsou třeba letecké zkoušky, povolení k leteckým pracem a pojištění do určité výše. Za model letadla se dron považuje v případě že je dron využíván pro rekreační účely (prozatím můj případ). V tomto případě by neměly být třeba žádné povolení a zároveň není možné používat drona ke komerčním účelům. V případě že subjekt nemá potřebná povolení a přesto používá drona ke komerčním účelům, hrozí mu pokuta od úřadu pro civilní letectví až do výše 5 milionů korun.

One comment on “Legislativa okolo létání s drony?

 1. best online deals 9.12.2015 12:06

  Haave you ever considered about including a little bitt more
  than just your articles? I mean, what you say is valuable and
  all. But imagine if you added some great visuals or videos to give
  your posts more, „pop“! Your content is excellent but with pics and videos, this site could definitely be one of the very best in its field.
  Excellent blog!

  Feel free too surf to my web-site :: best online deals

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>