Trip do Říma

Máme za sebou úžasný trip do Říma, takhle bych to shrnul v jedné větě. :)

Ve zkratce popíšu jak vše probíhalo, ale myslím, že stejně nejvíc řekne naše trip video na konci tohoto příspěvku. Začal bych tím, že jsme se na cestu vydali s Eurotrips.cz, skvělá parta lidí kteří dělají zájezdy pro mladé lidi.

Cesta byla autobusem, do Říma jsme jeli z Prahy ve 22h cca 16-17 hodin, autobus byl pěkný a i celkem pohodlný. Příjezd do Říma byl kolem 14h dalšího dne. Následovalo ubytování, volný program a v 18h prohlídka Říma. Zde jsme zažili i krátký déšť. Druhý den jsme vstávali brzy, protože jsme chtěli navštívit Koloseum, které je uvnitř snad ještě úžasnější než zvenku, poté jsme jeli metrem k Fontana di Trevi, kde jsme plánovali oběd, našli jsme skvělou restauraci White, kde měli jak skvělé jídlo tak i zmrzlinu. Cena obědu či večeře se pohybovala včetně pití okolo 10-17 €. Následovala procházka centrem přímo k fontáně, která byla bohužel zrovna v rekonstrukci. Pokračovali jsme dál k Pantheonu, ze kterého jsme byli unešeni. Poté jsme měli sraz na ostrově Tiberina na další prohlídku, zde jsme se po nějaké době odpojili, protože nás to úplně neoslovilo a chtěli jsme ještě do bazénu. Večer jsme se vydali ještě k večernímu Koloseu a opět k Fontana di Trevi do restaurace White pro zmrzlinu. Poslední třetí den jsme museli dopoledne opustit bungalovy a naložit věci do autobusu, poté jsme jeli do Vatikánu, kde jsme navštívili některé památky. Do třetice jsme se vrátili do restaurace White na oběd. Chtěli jsme ještě navštívit Palatin a Forum Romanum, ale bylo opravdu horko, takže jsme skončili ještě před odjezdem v bazénu. Večeři jsme si dali jen v restauraci v „kempovém“ areálu a následovala cesta zpět do Prahy.

Cestování s Eurotrips je určitě super, takže kdo chcete poznat nějaké město které mají v nabídce, určitě se s nimi vydejte na cestu. :) Důležité také je, že nikdo nikoho nenutí být se skupinou a chodit na srazy s průvodcem, můžete klidně s nimi přijet, užít si celý pobyt po svém a pak s nimi jet zase až domů. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>