UTUBERING

image_023Utubering. To je něco o čem se dlouho mluvilo, spoustu se toho naslibovalo a teď jak to opravdu bylo. Upřesním, že to celé budu hodnotit jako člověk který byl „Prodejce“, což byli lidé na úrovni někde mezi „Návštěvníkem“ a „VIP“. Toto označení jsem se svým týmem měl proto, že jsme zajišťovali dva fotostánky (pro PetruLovelyHair a v rodičovské zóně), ale to není potřeba rozebírat, chci se podělit o svůj názor na tuto akci nebo festival, chcete-li.

Pro ty které úplně minulo tohle slovo, ve zkratce se jedná o akci nebo spíše festival, na které se youtubeři sejdou se svými fanoušky a budou mít určitý program pro svoje fanoušky.

utubering2Před akcí se propagovalo, že to bude úplně něco jiného než například 4fans, že to bude mnohem větší a že to bude prostě něco co tu dosud nebylo. Akce měla být rozdělena na 4 zóny uspořádané do kruhu, uprostřed s centrálním pódiem. Zóny byly Fashion, Gaming, Entertainment a Music. Objevily se opravdu nejznámější youtubeři jako Gogo, Jirka Král, Teri Blitzen, PetraLovelyHair, Ati, Stejk a spousta dalších – celkem 25. Do čísla 25 není započítána Music zóna, kde bylo dalších 10 vystupujících. Zde se objevily jména jako Kontrafakt, Paulie Garand, Lipo, Johny Machette a další. Máme tedy 35 „účinkujících“.

Vstupenky
Ke vstupenkám bych řekl jenom to, že cena byla 399 Kč, na místě poté za 449 Kč. Myslím, že návštěvníci kteří tuto cenu zaplatili získali možnost vidět více než luxusní celodenní zábavu.

image_032Program
Každá zóna měla své pódium, uprostřed bylo ještě velké centrální pódium. Program který měli youtubeři připravený byl myslím skvělý, přestože jsem měl jiné starosti, útržky některých částí programu jsem viděl a bylo to skvěle připravené. Občas někde selhávala organizace, ale to se dá čekat u prvního ročníku takovéto akce. Kromě programu na pódiích měl každý youtuber a vystupující svůj stan/pokoj, kde se mohl sejít se svými fanoušky. Zde právě nastal problém kvůli kterému se rozdělili lidé co navštívili UTUBERING na dva tábory. Akce byla primárně jako festival s pestrým programem na 5ti pódiích, to že youtuběři měli každý svůj stan kde se mohli chvíli vidět s fanoušky byl dá se říct něco jako bonus. Nebyla to akce určená na získání podpisů a fotek s youtubery. Přesto se například na fotku a podpis s Gogem stáli 4 hodinové fronty, na Teri Blitzen 2-3 hodiny. Chápu, že tyto lidé co stáli celý den ve frontách říkají, že to byli vyhozené peníze za vstupenku, ale nikdo tyto lidi nenutil stát ve frontě na hloupý podpis nebo fotku, každý si mohl užit bohatý program který se děl po celý den. To že byli lidé ochotni čekat 2 hodiny na bubble tea, je také jejich problém, když je někde fronta tak si prostě koupím něco jiného, někde kde fronta není, přesto že bych měl na bubble tea třeba chuť, nejsem tam přeci kvůli tomu abych si dal bubble tea. :) Zkrátka, kdo pochopil smysl akce tak si akci musel užít. :)

Moje shrnutí
Nechci tu nějak vyzdvihovat akci na něco co to nebylo. Ano, bylo tam hodně lidí. Ano, bylo téměř nemožné získat podpisy a fotky se všemi youtubery. Ano, byla to fajn akce pokud jste pochopili její smysl. :) Můj názor je, že by příští rok mohlo být méně lidí – omezit počet vstupenek. Možná bych přidal počet stánků s jídlem, ale vzhledem k možnosti opustit areál a zajít se najíst například do OC Letňany je to detail. :) Po příjezdu na akci byli moje pocity z akce zvláštní, nelíbilo se mi jak to bylo udělané, ale večer po akci mi došlo, že to opravdu nebylo špatné a stálo to za to pokud jste si uměli rozvrhnout čas. :)

Příští ročník bude určitě zase o kus lepší, takže nakonec bych akci doporučil. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>